0
لطفاوارد شویدیاثبت نام کنیدبرای انجام این کار.

فیلم‌های ترسناک روانشناختی همیشه موردعلاقه طیف گسترده‌ای از مخاطبین بوده و آثار درخشانی در این ژانر ساخته شده است.

جدیدترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی

بعضی از مخاطبین و منتقدین معتقد هستند ترسی که در فیلم‌های روانشناختی وجود دارد بسیار بیشتر و طبیعی‌تر و قابل حس‌تر از سایر شاخه‌ها است. طرفداران آثار ترسناک، همیشه مشتاق فیلم ترسناک روانشناختی هستند تا لحن متفاوتی را ببینند. هواداران آثار ترسناک، بابت انگیزه‌ای که از تماشای ژانرهای مختلف دریافت می‌کنند به وجد می‌آیند، اما اکثر فیلم‌ها هنوز هم وقتی نوبت به جلب رضایت جمعیت می‌رسد، کوتاهی می‌کنند.

در طول سال‌ها، ژانر ترسناک روانشناختی بر روی بسیاری از گرایش‌ها تمرکز کرده است، اما فیلم‌های ترسناک روانشناختی ، تأثیرات ماندگاری داشته‌اند. قدیمی یا جدید، فیلم‌های ترسناک روانشناختی بی‌شماری وجود دارد که در طول جشن تماشای بعدی یا ماراتن فیلم ترسناک ذهن بینندگان را به هم می‌زند.

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ سینما را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلمهای ترسناک روانشناختی ۲۰۲۲ به‌روزرسانی خواهد شد…

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی

لیستی را که از فیلم‎‌های ترسناک برای شما آماده کرده‌ایم بدون ترتیب خاصی است. در این مقاله سعی داریم بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ و ۲۰۲۲ را به شما معرفی کنیم.

Misery (1990)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

داستان فیلم درباره “پل شلدون” نویسنده رمانی است که به تازگی شخصی‌ترین رمان خودرا نوشته است. او در منطقه‌ای برفی دچار یک حادثه تصادق می‌شود و این‌جاست که شخصیت دوم داستان یعنی “آنی ویلکس” وارد داستان می‌شود. او که قبلا یک پرستار بوده و همچنین طرفدار پرپاقرص “پل شلدون” است اورا پیدا می‌کند و نجات می‌دهد و ناگهان همه چیز اتفاق می‌افتد.

 

تحلیل فیلم میزری (۱۹۹۰)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

فیلم Misery از جنون یک طرفدار می‌گوید. جنون طرفداری که خالق آثار موردعلاقه خودرا پیدا کرده است. فیلم به شکل استرس‌آور و ترسناکی جنون او را پله به پله و مرحله به مرحله به شکلی آهسته پیش می‌برد. این جنون کاملا در فیلم جا می‌افتد و باورپدیر است.

فیلم یک فیلم تعلیقی است که لحظه به لحظه مخاطب را در لبه پرتگاه قرار می‌دهد و تمام مدت منتطر زمانی هستیم که ضربه خود را وارد کند. فیلم به دنبال ترس ها و هیجان لحظه‌ای و گذرا نیست بلکه می‌خواهد شما را ذره ذره نگران کند و سعی کند تا فکر شمارا درگیر خود کند. فیلم از نظر بازی بازیگران امتیاز خوبی می‌گیرد. مخصوصا بازی نقش منفی فیلم یعنی “Kathy Bates” تا مدت‌ها از یادتان نخواهد رفت.

Eyes Wide Shut

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

دکتر ویلیام هارفورد به همراه همسر زیبایش آلیس، در یک مهمانی کریسمس شرکت می‌کند. ویلیام که در مهمانی سرگرم گفتگو با دو دختر مدل است، متوجه می‌شود مردی قصد دارد با آلیس ارتباط برقرار کند. این قضیه موجب مشاجره‌ای بین آن دو می‌شود. ویلیام از خانه بیرون می‌زند که در این حین با دوست قدیمی خود که یک پیانیست است برخورد ‌می‌کند.

تحلیل فیلم چشم‌های کاملاً بسته ۱۹۹۹

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

این فیلم، یکی از فیلم های هیجان انگیز و آخرین اثر استنلی کوبریک است که با بازی تام کروز و نیکول کیدمن به بهترین فیلم ترسناک هیجان انگیز تبدیل شده و به اوج شهرت و استفاده از رابطه‌ی واقعی آن زمان می‌پردازد. این فیلم ترسناک، وابسته به عاشقانه‌های قومیتی و شیطانی است که تأثیر فوق‌العاده‌ای از سبک اروتیک را دارد.

این فیلم در وهله‌ی اول، از تعلیق اروتیسم استفاده می‌کند در ادامه که پیش می‌رود، به استفاده از داستان و موسیقی وحشتناکش، ترس را به پشت بیننده می‌آورد. استنلی کوبریک، این فیلم را به سبک اگزیستانسیالیستی ساخته و به طبیعت و فطرت انسان در مواجهه با عشق می‌پردازد. این فیلم، مملو از نماد‌ها و تصویر‌های مختلف شیطان‌پرستی است که همین امر باعث هیجانی‌تر شدن اتفاقات موجود می‌شود.

انتخاب‌های آگاهانه و غیر آگاهانه، وظیفه و هوس، شکست و رستگاری، عناصر موجود در اتفاقات پارادوکس محور فیلم هستند که باعث می‌شوند بیننده تا پایان فیلم، تشنه‌ی روایت بشود و فیلم را تا پایان تماشا کند. فیلم به شدت استنلی کوبریکی است و مطمعناً برای عموم مناسب نمی‌باشد.

Psycho (1960)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

دومین فیلم این لیست فیلم Psycho یا روانی ساخته آلفرد هیچکاک است. این فیلم از دیدگاه عده زیادی بهترین فیلم آلفرد هیچکاک بزرگ است. در مورد بهترین اثر هیچکاک بحث زیاد است اما روانی قطعا یکی از پر تعلیق‌ترین آثار اوست. این فیلم از بهترین فیلم‌ های روانشناختی ترسناک تاریخ است.

داستان فیلم Psycho درباره دختر جوانی است که تصمیم می‌گیرد با پول‌های رییس خود فرار کند. هنگامی که او از شهر خارج می‌شود طوفان سهمگینی در می‌گیرد. او مجبور می‌شود که بین راه در یک متل اقامت کند. این متل هیچ مسافری جز او ندارد و صاحب آن پسر جوانی است که نزدیک‌ترین اتاق به دفتر خود را در اختیار آن دختر قرار می‌دهد.

تحلیل فیلم روانی

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم روانی

Psycho را می‌توان شروع کننده و شناسنامه این ژانر نامید. اثری که آلفرد هیچکاک در سال ۱۹۶۰ خلق کرده است تا هم‌اکنون می‌درخشد.

Psycho از نظر فضاسازی و خلق حال‌وهوای ترسناک بسیار موفق است و شما در اتمسفر خود غرق می‌کند. بازی‌ها فیلمنامه و کارگردانی همگی از در بهترین شکل خود هستند.

به‌گونه‌ای که هنور هم یک مرجع معتبر به حساب می‌آیند. با گذشت این همه سال Psycho همچنان یک فیلم خوب آموزشی برای کارگردانان است که می‌توانند با دیدن چندباره آن هربار نکته جدیدی را بیاموزند. همچنان این فیلم در بسیاری از کلاس‌های درسی تدریس می‌شود که نشان از کم نقص بودن این فیلم و توانایی آلفرد هیچکاک در ساخت این شاهکار دارد. Psycho را می‌توان از بهترین فیلم‌ های ترسناک کلاسیک دانست.

Hereditary (2018)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
ترسناک ترین فیلم روانشناختی تاریخ

فیلم Hereditary یا موروثی یکی از فیلم‌های نسبتا جدید این لیست است. اگر به دنبال دیدن فیلمی جدیدتر که در قرن حاضر پخش شده باشد هستید این فیلم گزینه مناسبی است. این فیلم ویژگی‌هایی دارد که آن را در دسته بهترین فیلم‌های ترسناک روانشناختی قرن ۲۱ قرار می‌دهد.

فیلم Hereditary یا فیلم موروثی داستان خانواده‌ای است که پس از مرگ سرپرست آن یعنی “الن” خانواده دخترش شروع به سرکشی در اسرار مرموزو عجیب گذشته خاندانشان می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که روز به روز حوادث ترسناک‌تر و عجیب‌تری برای آن‌ها افاق بیفتد. آن‌ها هرچه جلوتر می‌روند بیشتر در این باتلاق فرو می‌روند و تغییر سرنوشت شومشان دشوارتر می‌شود.

تحلیل فیلم موروثی

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم موروثی

فیلم Hereditary بلد است چگونه ترس را در وجود و ناخودآگاه مخاطب ثبت کند. شاید در این فیلم صحنه‌ای که شمارا از جای خود از ترس بلند کند وجود نداشته باشد اما با استفاده خوب از لوکیشن و مکان درست دوربین تعیلقی پایدار تا پایان فیلم وجود دارد.

کارگردان فیلم توجه ویژه‌ای به شخصیت‌پردازی شخصیت‌های موجود در فیلم دارد که شاید امروزه در آثار ترسناک توجه چندانی به این موضوع نمی‌شود. دیگر نکته مثبت این فیلم بازی خوب و باورپذیر بازیگران است که باعث می‌شود قرارگرفتن آن‌ها در موقعیت‌های ترسناک کاملا حس ترس و نگرانی را به مخاطب منتقل کند.

The Sixth Sense (1999)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
برترین فیلم روانشناختی ترسناک

فیلم The Sixth Sense یا حس ششم را می‌توان یکی از خوش‌ساخت ترین آثار این لیست نامید. داستان فیلم The Sixth Sense داستان روانشانس کودکی به اسم “مالکوم کرپو” است. “مالکوم” با پسربجه‌ای به نام “کول” ملاقات می‌کند. این پسربچه ارواح مردگان می‌تواند ارواح مردگان را ببیند و “مالکوم” تصمیم می‌گیرد او را مداوا کند. اکنون تنها امید مادر “کول” به “مالکوم” است.

تحلیل فیلم حس ششم

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم حس ششم

همانطور که قبل‌تر گفته شد فیلم The Sixth Sense به جرئت یکی از خوش‌ساخت ترین آثار این لیست است که حضور بازیگر توانایی مثل Bruce Willis این فیلم را تماشایی‌تر می‌کند. فیلم در عین ساده بودن بسیار پیچیده است. فضای آن بسیار واقعی است و مخاطب کاملا حضور خود را در آن حس می‌کند. این فیلم را می‌توان بهترین فیلم “M Night Shyamalan” دانست.

ریتم و نوع روایت فیلم یک روند صعودی را طی می‌کند و هرچه بیشتر پیش می‌رود و به پایان نزدیک‌تر می‌شود مخاطب اطلاعات بیشتری را دریافت می‌کند و بیشتر در جریان اتفاقت قرار می‌گیرد و هیجان او به بیشترین حد می‌رسد.

در نهایت فیلم The Sixth Sense فیلمی است که در کنار روانشناختی بودن مانند یک پازل جذاب است که از کنارهم قرارگرفتن قطعات آن لذت می‌بریم و تماشای آن را شدیدا به شما توصیه می‌کنم.

American Psycho (2000)

تحلیل فیلم American Psycho
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

American Psycho یا روانی آمریکایی فیلمی است با ستاره‌هایی مثل “کریستین بیل” و “جردلتو” که در این فیلم درخشیده اند. American Psycho داستان جوان خوش‌تیپ وال استریتی به نام “پاتریک بیتمن” با بازی “کریستین بیل” است. او که در طول روز جوانی آراسته محترم و محبوب در محل کار خود است شب‌ها به یک هیولا تبدیل می‌شود. “پاتریک بیتمن” دچار بیماری حاد روانی و دو شخصیتی است که دو شخصیت کاملا متفاوت در طول روز و شب از او ساخته است.

تحلیل فیلم روانی آمریکایی

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم روانی آمریکایی

“پاتریک” بیماری دو شخصیتی است که یک شخصیت دوست‌داشتنی و یک شخصیت روانی دارد که او را بسیار ترسناک می‌کند. فیلم تقابل این دو شخصیت متفاوت را به بهترین شکل به تصویر می‌کشد.

فیلم به هردو شخصیت “پاتریک” به حوبی می‌پردازد و آن را برای مخاطب بسیار ملموس می‌سازذ. فیلم American Psycho در نوع خود فیلم غافلگیرکننده‌ای هم می‌باشد و جابجایی های “پاتریک” بین دو شخصیت خود تا پایان جذاب و گیرا هستند و از تماشای آن لذت می‌برید.

فیلم American Psycho فیلمی است که بعد از این همه سال همچنان جذاب و دارای ابهام است و با هربار تماشای آن می‌توان به نکته تاره‌ای دست یافت. فیلمی خوش‌ساخت و دیدنی با بازی‌های بسیار خوب که تماشای آن را حتما به شما پیشنهاد میکنم.

The Shining (1980)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

نمی‌شود از ژانر ترسناک روانشناختی صحبت کرد و چیزی ار The Shining نگفت. فیلم درخشش به گونه‌ای درخشش استنلی کوبریک بزرگ در قامت یک کارگردان است. این فیلم قطعا از گزینه‌های همیشگی حضور در لیست برترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ است.

فیلم The Shining یا درخشش داستان مردی است که شغلی را به عنوان نگهبان یک هتل قبول می‌کند. این هتل یک هتل معمولی نیست. مکانی که این هتل در آن قرار دارد نقطه‌ای دورافتاده و سرد است. هتل در فصل سرما قابل استفاده نیست و این وظیقه نگهبان است که تمام فصل را در این هتل باشد. شایعاتی درباره نگهبان قبلی هتل و اتفاقات عجیبی که برای او و خانواده‌اش افتاد وجود دارد. با این حال “جک” با بازی “جک نیکلسون” تصمیم می‌گیرد این شغل را قبول کند. درست بعد از ورود آن‌ها به هتل داستانی مرموز و  عجیب آغاز می‌شود.

تحلیل فیلم درخشش

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم درخشش

فیلم The Shining از بهترین و درخشان‌ترین آثار استنلی کوبریک است. عده ای معتقدنذ که در این فبلم کوبریک در بهترین فرم و پخته‌ترین حالت خود بوده و بهترین فیلم خود را خلق کرده است.

The Shining از آن دست فیلم‌هایی است که اتمسفر و فضاسازی بسیار قوی و خوبی دارد. لوکیشن یک هتل بسیار بزرگ و خالی از آدم به خودی خود ترسناک است. حال اینکه کوبریک با مهارت خود این ترس را افزایش می‌دهد.

فیلم The Shining استنلی کوبریک از آن دسته فیلم‌هایی است که بعد از گذشت این همه سال هنوز به طور کامل رمزگشایی نشده و لحظات مختلفی از فیلم مخصوصا پایانش همچنان مورد بحث علاقه‌مندان است.

فیلم The Shining در زمان خود بسیار موفق بود و همچنان عده زیادی آن را در دسته ترسناک‌ترین فیلم‌ های جهان قرار می‌دهند.

از نکات مهم دیگر فیلم The Shining بازی استادانه و بی‌نظیر “جک نیکلسون” است. بازی “نیکلسون” در این فیلم به معنای واقعی کلمه درخشان است. این نقش با بازی “نیکلسون” ماندگار شده است و حتی نمی‌توان این فیلم را بدون حضور او تصور کرد.

The Silence of the Lambs (1991)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

فیلم The Silence of the Lambs یا همان سکوت بره‌ها در کنار The Shining از آن دسته فیلم‌هایی است که حضورش در لیست بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ و ۲۰۲۲ الزامی است.

داستان فیلم سکوت بره‌ها درباره یک مامور FBI تازه‌کار به اسم “کلاریس استارلینگ” با بازی “جودی فاستر” است. او سعی می‌کند با ارتباط گرفتن با “هانیبال لکتور” با بازی “آنتونی هاپکینز” که خود یک روانشناس باهوش و قاتلی بی‌رحم است کمک بگیرد تا قاتل زنجیره‌ای دیگری را دستگیر کند. قاتلی که تمام اهدافش زنان هستند. او زنان را می‎‌رباید و زنده‌زنده پوست می‌کند.

تحلیل فیلم سکوت بره‌ها

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم سکوت بره ها

سکوت بره‌‌ها فیلمی است پرکشش و جذاب و با تعلیقی نفس‌گیر مخاطب را تا انتها با خود همراه می‌کند. فیلم ریتم بسیار خوبی دارد و در طول ۲ ساعت خسته‌کننده نمی‌شود. بازی بسیار خوب “آنتونی هاپکینز” و “جودی فاستر” از نکات قابل‌توجه فیلم هستند.

فیلم به خوبی و در کمال جذابیت تقابل مامور تازه‌کار FBI را با قاتلان زنجیره‌ای حرفه‌ای به تصویر می‌کشد و با تعریف داستان زندگی “کلاریس” همذات‌پنداری ما را با او افزایش می‌دهد.

فیلم دارای کارگردانی حساب‌شده و فیلمنامه منسجم است. در کنار این دو فاکتور بازی‌های بسیار خوب و خط داستانی و نوع روایت جذاب دلایل دیگری است برای اینکه حتما این فیلم را ببینید. سکوت بره‌ها قطعا از بهترین آثار ترسناک و جنایی روانشناختی است که تمام فاکتورهای مهم برای تبدیل به اثری ماندگار در این ژانر را دارد.

Us (2019)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
ترسناک ترین فیلم روانشناختی تاریخ

اگر دو فیلم مربوط به امسال را کنار بگذاریم فیلم Us جدیدترین فیلم این لیست خواهد یود. فیلمی که در سال ۲۰۱۹ پس از پخش سروصدای زیادی به‌پا کرد. این فیلم از بهترین فیلم‌ های روانشناختی قرن ۲۱ است.

فیلم Us داستان بسیار جذاب و جالبی دارد. داستان فیلم از جایی آغاز می‌شود که کودکی به اسم  “آدلاید” در سال ۱۹۸۶ در شهربازی ساحلی گم می‌شود. او به اتاقکی راه پیدا می‌کند که پر از آیینه است. در آن اتاقک او با کودکی دقیقا شبیه خودش است روبرو می‌شود و از ترس این اتفاق برای مدت‌ها لال می‌شود.

پس از سال‌ها “آدلاید” بزرگ شده است. او حالا همسر و دو فرزند دارد. این خانواده چهار نفره برای تعطیلات به همان شهربازی ساحلی ابتدای فیلم ‌می‌روند. بعد از برگشتن از ساحل به ویلای محل اقامتشان همه چیز آغاز می‌شود. آن‌ها متوجه حضور مزاحم‌هایی در بیرون ویلا می‌شوند. پس از دقت بیشتر متوجه می‌شوند که آن مزاحمین دقیقا چهار نفر دقیقا شبیه به خانواده خودشان هستند. فقط در لباسی قرمز رنگ. از اینجا تمام داستان عجیب فیلم آغاز می‌شود.

تحلیل فیلم ما (۲۰۱۹)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم ما

“جوردن پیل” پس از ساخت فیلم Get Out که در سال ۲۰۱۷ بسیار موردتوجه و مورد استقبال مخاطبین قرارگرفت. بعد از آن وی تمام تلاش خود را کرد که این موفقیت را در فیلم Us تکرار کند.فیلم Us از آن دسته فیلم‌هایی است که از ایده بسیار جذاب و نسبتا تازه‌ای در فیلمنامه برخوردار است.

شاید این ایده به بهترین شکل ممکن در فیلمنامه و اجرا پرداخت نشده باشد و نقص‌هایی داشته باشد. اما نواقص فیلم آنقدر اذیت‌کننده و جدی نیستند که مانع تماشای فیلم شوند.

فیلم یک اثر ترسناک روانشناختی است که سعی دارد حرف‌ها و پیام‌های مهمی را بر بستر ایده جذاب و ترسناک خود بزند. فیلم Us ابدا یک فیلم سطحی با کلیشه‌های موجود در فیلم‌های ترسناک نیست. مشخص است که روی فیلم فکر شده است و با یک اثر حساب شده طرف هستیم.

“جوردن پیل” پس از Get Out که خود فیلمی موفق با ایده‌ای جذاب بود فیلم Us را باز هم با یک ایده جالب ساخت. شخصا منتظر فیلم بعدی او یعنی فیلم Nope که امسال منتشر می‌شود هستم.

Fresh (2022)

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ ترسناک روانشناختی تاریخ

داستان فیلم Fresh داستان دختر جوانی به اسم “نوآ” است که به وسیله یک اپلیکیشن مشغول قرار گذاشتن با افراد مختلف است.

در یکی از این قرارها او با مردی به اسم “استیو” آشنا می‌شود. او “نوآ” را به رفتن یک سفر مشترک دعوت می‌کند. ناگهان مسیر او عوض می‌شود و آن‌ها سر از جای دیگری درمی‌آورند. “نوآ” قبل از آنکه از چیزی سر در بیاورد بی‌هوش می‌شود و در شرایط عجیبی با دست و پای بسته و زندانی شده در یک اتاق به هوش می‌آید. او در مکانی است که “استیو” در آن دست به جنایت‌های وحشتناکی می‌زند.

تحلیل فیلم تازه

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم تازه

Fresh فیلمی است ترسناک روانشناختی که دارای کارگردانی خوب و بازی‌های خوب و باورپذیر و موسیقی متن مناسب. تمام این ویژگی‌ها در کنار فیلمبرداری خوب فیلم Fresh را به یکی از آثار خوب ۲۰۲۲ تبدیل کرده است. فیلم تعلیق خشونت دارد خون و خون ریزی دارد و دارای لحظات هیجان‌انگیز زیادی است که آن را مناسب تماشا برای طرفداران این ژانر کرده است. هنگامی به آثار ۲۰۲۲ می‌رسیم شاید اولین فیلمی که توجه ما را به خود جلب می‌کند فیلم Fresh باشد.

X (2022)

نقد فیلم X 2022
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ, نقد فیلم X 2022

فیلم X 2022 یکی از آثار ترسناک قابل‌توجه امسال به خصوص از زاویه کارگردانی بود. فیلم X 2022 درباره یک گروه جوان فیلمسازی فیلم‌های مخصوص بزرگسالان است. آن‌ها که رویای معروفیت دارند برای ساخت و ضبط فیلم خود به یک لوکیشن دورافتاده می‌روند. آنها خانه‌ای را از یک زوج پیر مرموز اجاره می‌کنند و سپس شروع به فیلمبرداری می‌کنند. اما خبر ندارند چه سرنوشت شومی در انتظاشان است.

تحلیل فیلم ایکس ۲۰۲۲

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم ایکس

فیلم X 2022 شاید فیلمنامه قدرتمندی نداشته باشد اما از لحاظ کارگردانی سطح بسیار خوبی دارد. کارگردان فیلم به خوبی ژانر فیلم خود و هدفی که از آن دارد را می‌شناسد. او مکان‌های درست دوربین را کاملا بلد است. تعلیق‌هایی که می‌سازد تقریبا از نیمه فیلم تا پایان آن قطع نمی‌شوند. حرکات درست دوربین و مکث‌های به اندازه از عوامل مهم در ساخت تعلیق و از نقاط قوت این فیلم است.

فیلم X 2022 فیلمنامه خاصی ندارد قصه‌گو نیست و دارای ضعف‌هایی است اما کارگردانی سطح بالای فیلم باعث شده تا نواقص فیلم کمتر به چشم آیند و این فیلم تبدیل به یکی از بهترین فیلم‌ های ترسناک ۲۰۲۲ کرده است.

(۲۰۲۲) Smile

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ

در فیلم لبخندT روانپزشک دکتر رُز کوتر شاهد مرگ وحشتناک بیمارش می‌شود. پس از این واقعیتِ آسیب‌زا، دکتر جوان چیزهای عجیبی را تجربه می‌کند که به سادگی قابل توضیح نیستند. او در همه‌جا ناگهان مردم را با لبخندی کاملاً ترسناک می‌بیند که به او زل می‌زنند. اما به نظر می‌رسد که هیچ فرد دیگری جز او متوجه این پدیده نمی‌شود.

تحلیل فیلم لبخند

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ
تحلیل فیلم لبخند

لبخندT برای طرفداران ترسناک هوای تازهhd بود. تبلیغات فیلم سطحی از رمز و راز را اضافه کرد که در طول فیلم تکامل یافت و بینندگان را ترسان و در عین حال خوشحال کرد. این فیلم دکتر رز کاتر را پس از اینکه شاهد یک حادثه آسیب‌زا و خشونت‌آمیز با یکی از آخرین بیمارانش بود که به دکتر درباره آنچه که می‌دید هشدار داد، را دنبال می‌کند. حضوری که بیمار او توسط کاتر عذاب می‌داد، در بقیه فیلم دنبال می‌کرد.

کوتر در تلاش برای پایان دادن به چرخه ناشی از این موجودیت غمگین، روابط و سلامت عقل خود را قربانی می‌کند. متعصبان باتجربه ترسناک مشکوک هستند که Smile بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده است و ۷۸٪ فیلم بر روی Rotten Tomatoes می‌بالد.

(۲۰۲۳) Knock At The Cabin

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی
بهترین فیلم های ترسناک روانشناختی ۲۰۲۳

در کابین را بزنیا همان Knock at the Cabin، یک فیلم ترسناک آخرالزمانی آمریکایی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی ام. نایت شامالان برای بلیندینگ ادج پیکچرز است. دیو باتیستا، روپرت گرینت، نیکی آموکا-برد، بن آلدریج و جاناتان گروف در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم قرار است در تاریخ ۳ فوریه ۲۰۲۳ توسط یونیورسال پیکچرز در ایالات متحده اکران شود.

تحلیل فیلم در کابین را بزن

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی
بهترین فیلم های ترسناک روانشناختی ۲۰۲۳

ام نایت شیامالان، نام تجاری پیچیده‌ی خود را بار دیگر و این‌بار در سال ۲۰۲۳، به پرده‌ی سینما کشاند. این فیلم، با اقتباس از رمان ترسناک The Cabin at the End of the World ساخته شده است و در سوم فوریه منتشر می‌شود. این اثر، به عنوان یک فیلم مهیج تهاجم به خانه روایت می‌شود که در فضای آخرالزمانی می‌گذرد. فیلم Knock At The Cabin آخرین پروژه‌ی شیامالان می‌باشد که قرار است در سوم فوریه اکران شود.

(۲۰۲۳) Infinity Pool

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی
بهترین فیلم های ترسناک روانشناختی ۲۰۲۳

استخر بی‌انتها یا همان Infinity Pool فیلمی دلهره‌آور، علمی تخیلی به نویسندگی و کارگردانی برندون کراننبرگ است. این فیلم ترسناک روانشناختی، محصول مشترک بین‌المللی با بازی الکساندر اسکاشگورد، میا گاث و کلوپاترا کولمن است. این فیلم نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم ساندنس در ۲۲ ژانویه ۲۰۲۳ خواهد داشت و در ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ در ایالات متحده اکران خواهد شد.

تحلیل فیلم استخر بی‌انتها

بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی
بهترین فیلم های ترسناک روانشناختی ۲۰۲۳

الکساندر اسکاشگورد قرار است در فیلم علمی‌-تخیلی با عنوان Infinity Pool و با کارگردانی برندون کراننبرگ به ایفای نقش بپردازد. این بازیگر سوئدی علاوه بر نقش‌آفرینی در نقش اصلی این فیلم، وظیفه تهیه‌کنندگی اجرایی آن را نیز بر عهده خواهد داشت. این خبر را دو کمپانی‌ تولید‌کننده این فیلم یعنی کمپانی‌های NEON و Topic Studios در روز چهارشنبه اعلام کرده‌اند.

الکساندر اسکاشگورد اخیراً در فیلم‌ Godzilla vs Kong کمپانی برادران وارنر با کارگردانی آدام وینگارد (Adam Wingard) و همچنین سریال کوتاه ساخته شده براساس رمان استیون کینگ (Stephen King) با نام The Stand دیده شده است.

 

لینک منبع

برترین لپتاپ های مناسب دانشجویان در بازار
Threads چیست؟ همه چیز درباره فضای جدید Threads و آموزش نحوه نصب آن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

GIF