0
لطفاوارد شویدیاثبت نام کنیدبرای انجام این کار.

در سال گذشته میلادی، بر طبق آمارها و نظرات کارشناسان، بزرگ‌ترین ترند و مهم‌ترین و داغ‌ترین موضوع در حوزه علم و فناوری مربوط به هوش مصنوعی بود. این سال را می‌توان سال شروع رقابت بنیادین میان بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه فناوری بر سر هوش مصنوعی و تکنولوژی یادگیری ماشین دانست. تمام بازیگران بزرگ این عرصه همچون گوگل، مایکروسافت، اپل، متا، پس از موفقیت عظیم شرکت OpenAI با معرفی چت بات خود با نام ChatGPT، مدل‌های مختص خود را یا عرضه کرده و یا خبرهایی درباره آن منتشر کردند.

اما کاربران ایرانی مثل همیشه در استفاده از این فناوری‌های با محدودیت‌هایی مواجه بودند. گرچه برخی از این محدودیت‌ها رفع شده اما همچنان دسترسی محبوب‌ترین سرویس هوش مصنوعی یعنی ChatGPT ساخته شرکت OpenAI همچنان برای کاربران ایرانی مسدود است. علاوه بر این، آن قدر مدل‌ها و سرویس‌های مفید، کاربردی و جذابی در این حوزه در طول سال اخیر معرفی شدند که برای دسترسی به هر کدام نیاز به مراجعه به یک اپلیکیشن و سایت متفاوت است که البته بسیاری از آنها نیاز به پرداخت دارند که برای کاربران ایرانی به آسانی میسر نیست.

همه این موانع و مشکلات موجب شد یک تیم ایرانی دست به ارایه یک پلتفرم جامع هوش مصنوعی بزند که مشکلات کاربران ایرانی را برای همیشه رفع کند. پلتفرم هم‌نگار با بهره‌گیری از برترین مدل‌های هوش مصنوعی جهان توسعه یافته و دسترسی آسان به ابزارها و سرویس‌های هوش مصنوعی را در یک پلتفرم جامع برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. از ChatGPT گرفته تا سرویس مبتنی بر تصویر Stable Diffussion تا سرویس مبتنی بر صوت ElevenLabs در این پلتفرم ارایه شده و با هر آپدیتی که این مدل‌ها ارایه دادند آپدیتی نیز در هم‌نگار برای آنها ارایه شده است.

اما آنچه هم‌نگار را به یک پلتفرم منحصربفرد تبدیل می‌کند فقط فراهم کردن دسترسی به مدل‌های مختلف هوش مصنوعی در یک سیستم یکپارچه نیست. حتی موضوع به ارایه ابزارهای مختلفی مثل چت‌بات های تخصصی، ویرایشگر کد، ساخت تصویر از متن، تبدیل متن به گفتار و .. هم محدود نمی‌شود. این پلتفرم، برنامه‌های آماده‌ای بر پایه پرامپت‌ها و عملکردهای هوش مصنوعی توسعه داده که در قالب «الگوها» عرضه شده و کارکردهای مختلفی را در زمینه‌های گوناگون کاری مثل سئو، بازاریابی، کاریابی و زمینه‌های فرهنگی یا سرگرمی مثل حوزه فیلم و سریال به کاربران ارایه کرده است. بگذارید به سراغ معرفی برخی از این قابلیت‌ها در پلتفرم هم‌نگار برویم.

 

زبان فارسی دیگر پنهان نیست

حتما برای‌تان پیش آمده که برای استفاده از بسیاری سرویس‌های آنلاین، وقتی منوی کشویی زبان‌ها پشتیبانی شده را باز کردید همه زبان‌ها وجود داشت به جز زبان فارسی یا همه کشورها قابل مشاهده بود اما جای نام ایران خالی بود. در پلتفرم هم‌نگار، نه تنها جای زبان فارسی خالی نیست بلکه در تمام ابزارها امکان استفاده از زبان فارسی وجود دارد و برخی از ابزارها نیز به طور اختصاصی برای زبان فارسی توسعه داده شده است. در حال حاضر این پلتفرم با دو زبان فارسی و انگلیسی کار می‌کند یعنی شما می‌توانید درخواست‌های خود را به این دو زبان ارایه داده و پاسخ‌ها را نیز به این زبان‌ها دریافت کنید یا اینکه برخی ابزارها مثل مترجم متن، متن‌های این دو زبان را به یکدیگر ترجمه می‌کند.

علاوه بر این، توسعه‌دهندگان هم‌نگار همواره در حال آموزش هوش مصنوعی و چت بات‌ها به زبان فارسی هستند و با استفاده از مجموعه داده‌ها به زبان فارسی می‌کوشند تا هر چه بیشتر دقت این بات‌ها را در زبان فارسی بیشتر کنند تا کاربران حتی بیشتر از مدل‌های اصلی مثل ChatGPT و گوگل بارد یا Gemini بتوانند پاسخ‌های دقیق‌تری در زبان فارسی دریافت کنند.

چت بات‌های تخصصی با امکان چت صوتی و ارسال تصویر

در پلتفرم هم‌نگار، شما می‌توانید با چت‌بات هایی که برای موضوعات مختلف طراحی شده‌اند چت کنید. از چت بات‌های متخصص فروش و سرمایه‌گذاری تا رشته‌هایی مثل سئو و مارکتینگ، گردشگری، پزشکی، زبان، روانشناسی و .. در این پلتفرم وجود دارد و شما می‌توانید با هر کدام از آنها چت کنید. این بات‌ها دارای حافظه بلندمدت هستند یعنی شما می‌توانید گفتگو را از هر جایی که قطع شده دوباره ادامه دهید. امکان استفاده از پرامپت‌های آماده در کتابخانه پرامپت‌های هم‌نگار نیز وجود دارد. این بات‌ها هر چه می‌گذرد و کاربران بیشتری با او گفتگو می‌کنند اطلاعات دقیق‌تری ارایه خواهد داد.

همچنین سرعت پاسخگویی چه در چت بات ها و چه در ابزارهای دیگر هم‌نگار بیشتر از وقتی است که شما از خود اپلیکیشن‌های ChatGPT استفاده می‌کنید و علت آن هم مشخص است. OpenAI به شرکت‌هایی که استفاده بیشتری از API دارند اولویت بالاتری می‌دهد.

امکان چت صوتی نیز در هم‌نگار فعال است یعنی شما می‌توانید درخواست‌ها یا همان پرامپت‌ها را به جای نوشتن، به صدای خودتان بگویید و از بات پاسخ دریافت کنید. همچنین به لطف مدل GPT-4 Vision امکان ارسال تصویر در چت نیز وجود دارد و هوش مصنوعی می‌تواند تصاویر شما را تجزیه و تحلیل کند. برای اطلاعات بیشتر از امکانات فوق‌العاده جذاب چت تصویری این مقاله را در بلاگ هم‌نگار مطالعه کنید.

قابلیت دیگری که از طریق چت امکان‌پذیر است چت بات سازنده تصویر است. شما می‌توانید از چت‌بات بخواهید تصویر دلخواه شما را تولید کند. اگر تصویر تولید شده ایراداتی داشت می‌توانید با توضیحات بیشتر از او بخواهید اصلاحش کند و بدین ترتیب با گفتگو با چت‌بات، تصویر مد نظر خود را به طور دقیق تولید کنید.

chatbots

ابزار تولید کامل مقاله/پست وبلاگی

به کمک این ویزارد شما می‌توانید با ارایه موضوع یا کلمات کلیدی یک مقاله کامل تحویل بگیرید. در چند مرحله، یک مقاله توسط هوش مصنوعی برای شما تولید می‌شود که دارای بخش‌هایی با سرتیترهای مختلف، کلیدواژه‌ها و همچنین تصویر است. این مقاله به شکل حرفه‌ای بر اساس نیاز شما تولید می‌شود و می‌توانید تعیین کنید طول مقاله چند کلمه باشد. هوش مصنوعی می‌تواند به تدریج فرابگیرد که مقالات را به شکلی بنویسد که گویا خود شما آن را نوشته‌اید. برای آشنایی بیشتر با تولید مطالبی که به سبک شما نگاشته شود باید با پرامپت‌نویسی آشنا شوید. یک راهنمای جامع در این باره در بلاگ هم‌نگار منتشر شده که می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

blog wizard

تولید نسخه صوتی از متن یا تبدیل گفتار به متن

با ابزارهای صوتی هم‌نگار شما می‌توانید متن را به گفتار و گفتار را به متن تبدیل کنید. مثلا می‌توانید متن یک مقاله را به آن داده و صدای مورد نظرتان را (با امکان انتخاب میان صداهای مردانه و زنانه) انتخاب کنید تا متن توسط هوش مصنوعی به نسخه صوتی تبدیل شود. شما می‌توانید آن را بشنوید یا فایل را در فرمت دلخواه‌تان دانلود کرده و در سایت/وبلاگ و یا جای دلخواه قرار دهید. یا مثلا می‌توانید پیغام متنی خود را به ویس تبدیل کرده و در پیامرسان‌ها ارسال کنید. شما حتی می‌توانید سرعت پخش صدا را نیز تنظیم کنید. قابل توجه است که این ابزار از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند.

همچنین شما می‌توانید فایل صوتی مثلا یک بخش از پادکست را به متن تبدیل کنید. یا مثلا ویس‌های ارسالی در پیامرسان‌ها را – در زمانی که امکان گوش کردن به ویس را ندارید – به متن تبدیل کنید.

امکانات بسیار دیگری در زمینه صوتی وجود دارد که در این مجال نمی‌شود به همه اشاره کرد. از قبیل تبدیل گفتار از زبانی به زبان دیگر (ترجمه صحبت‌های افراد یا دیالوگ‌های فیلم و ..) که احتمالا قابلیتی مورد علاقه برای فعالان حوزه دوبله هم باشد.

تولید و پردازش تصاویر

با پشتیبانی از مدل‌هایی مثل Dall-E 3 HD و Stable Diffussion شما می‌توانید پرامپت‌های خود را ارسال کرده و تصاویر دلخواه‌تان را دریافت کنید. احتمالا با این قابلیت آشنا هستید و جذابیت‌های آن را امتحان کرده‌اید.

ابزارک کدنویسی

ابزار موردعلاقه برنامه‌نویسان. به کمک این ابزار می‌توانید کدهای دلخواه خود را تولید کنید. برنامه‌ها را ادیت کنید. از ادیتور بخواهید مثلا یک فایل زبان php را به زبان فارسی ترجمه کند و بسیاری کارهای دیگر که توسط هوش مصنوعی امکان‌پذیر شده است.

الگوهای اختصاصی

و بالاخره می‌رسیم به بخش الگوهای اختصاصی که قبلا درباره آن حرف زدیم. به کمک این الگوها شما می‌توانید کارهای مفید و جالبی را به سادگی انجام دهید. برخی از این الگوها عبارتند از:

 • تولید عنوان، مقدمه، کلمات کلیدی و جمع‌بندی یک پست وبلاگ
 • ساخت توضیحات محصول برای فروشگاه آنلاین (تولید بخش مزایا و معایب محصول) و همچنین مقایسه محصولات
 • تولید یا ارایه ایده برای پست، کپشن، استوری و ریلز برای اینستاگرام
 • تولید پست برای شبکه‌های اجتماعی مختلف
 • نگارش ایمیل‌های تخصصی کاری و ..
 • بازنویسی محتوا
 • تصحیح گرامز
 • ساخت رزومه اختصاصی برای شما
 • ترجمه متن انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی
 • معرفی و پیشنهاد فیلم و سریال
 • ارایه اطلاعات گردشگری برای مناطق و شهرهای مختلف
 • و ده‌ها الگوی آماده دیگر

templates

علت پایین بودن بهای پلن‌های اشتراک هم‌نگار

همه اینها تنها بخشی از امکانات و ابزارهای جذاب، مفید و کاربردی هم‌نگار است. نکته جالب دیگر درباره هم‌نگار قیمت آن است. بنا به اطلاعیه هم‌نگار، مدتی است که ارایه پلن رایگان که چند ماهی توسط هم‌نگار ارایه می‌شد متوقف شده است. علت این امر چنین توضیح داده شده:

«با این که ما پس از افزایش قیمت اینترنت، برای حمایت از کاربران، قیمت پلن‌های خود را نیم‌بها کردیم اما همچنان ۹۹٪ از کاربران فقط از پلن رایگان استفاده می‌کردند. تصمیم گرفتیم برای امکان تداوم توسعه هم‌نگار پلن رایگان را غیرفعال کنیم اما همچنان قیمت پلن‌ها به صورت نیم‌بها مانده که حتی از بهای مدل‌های اصلی مثل ChatGPT هم پایین‌تر است. تصمیم ما در مراحل اولیه این است که بتوانیم تنها هزینه توسعه سرویس‌ها را تامین کنیم و به فکر سوددهی نیستیم گرچه همین هم به سختی میسر می‌شود اما تا جای امکان سعی می‌کنیم بر هدف‌مان که ارایه خدمات به کاربران ایرانی است پایبند بمانیم. بدیهی است در صورتی که افرادی که توان بیشتری دارند با خرید پلن‌ها از ما حمایت کنند ما هم خواهیم توانست مجددا پلن رایگان را فعال کنیم تا تمام افراد بتوانند از این خدمات بهره‌مند شوند.»

نکته دیگر درباره پلن‌های هم‌نگار این است که در شکل‌های متنوعی ارایه شده است. شما علاوه بر امکان تهیه پلن‌های مختلف با امکانات گوناگون به شکل ماهیانه یا سالانه، می‌توانید از پلن‌های حجمی نیز استفاده کنید. مثلا اگر شما فقط به تولید محتوای متنی نیاز دارید می‌توانید پلن متنی را تهیه کنید و یا اگر امکانات مربوط به تولید تصاویر را می‌خواهید می‌توانید از پلن مخصوص به آن استفاده کنید.

برای ثبت نام و استفاده از امکانات هم‌نگار همین حالا می‌توانید به هم‌نگار مراجعه کنید.

 

جمع‌بندی

به نظر می‌رسد هوش مصنوعی هم به زودی مثل اینترنت، به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی افراد و کسب و کارها تبدیل خواهد شد. هوش مصنوعی، امروز در وضعیتی قرار دارد که اینترنت در سالیان قبل قرار داشت و افراد و کسب و کارهایی که زودتر از دیگران از این امکان استفاده کردند توانستند چند قدم از دیگران پیشی بگیرند. پلتفرم هم‌نگار یک سرویس جامع برای بهره‌مند شدن از تمام قدرت هوش مصنوعی برای کاربران ایرانی است.

به کمک هم‌نگار، شما می‌توانید از برترین مدل‌های جهانی هوش مصنوعی مثل ChatGPT و به روزترین سرویس‌های آنها بهره‌مند شوید – و البته به زودی مدل‌های محبوب دیگر مثل MidKourney نیز به آن اضافه خواهد شد – و البته محدودیتی در استفاده از آنها هم نخواهید داشت. شما می‌توانید از بخش درخواست ویژگی، قابلیت‌ها و مدل‌های مورد نظر خود را درخواست بدهید تا در هم‌نگار گنجانده شود. اغلب ابزار مفید هوش مصنوعی مثل چت بات‌ها، تولید کننده تصاویر، تبدیل متن به گفتار و گفتار به متن، ابزار کدنویسی و تولید مقاله و ده‌ها الگوی آماده در هم‌نگار در اختیار شما قرار گرفته که تقریبا در تمام امور مربوط به حرفه و کسب و کار و یا زندگی روزمره‌تان می‌توانید از آن کمک بگیرید.

 

 

نگاهی به فیلم تمساح خونی
نقد و نگاهی به فیلم کاندیدای اسکار انجمن برف Society of the Snow

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

GIF