0
لطفاوارد شویدیاثبت نام کنیدبرای انجام این کار.


فیلترینگ یکی از بدترین ابزارهای موجود برای مقابله با سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف است که در این روزها اوج گرفته و در این سیل ناگهانی فیلترینگ، گاه پیش می‌آید که یک وبسایت به طور اشتباهی فیلتر می‌شود. اگر مدیر یا کاربر یک سایت هستید و از تیغ تیز فیلترینگ در امان نمانده‌اید، با مراجعه به وبسایت «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» می‌توانید درخواست رفع فیلتر را ثبت کنید.

اگرچه وجود سامانه‌ای برای درخواست رفع فیلتر را بایستی به فال نیک گرفت اما اگر سایت و پلتفرم مربوطه از نظر این کارگروه متخلف باشد، امیدی به رفع فیلتر آن نباید داشت. از این سرویس برای سایت‌هایی که به اشتباه و با درخواست‌های گمراه کننده برخی از افراد فیلتر شده‌اند، می‌توان جهت رفع فیلتر استفاده کرد.

جهت درخواست برای رفع فیلتر یک سایت ابتدا بایستی به درگاه خدمات الکترونیک «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» مراجعه و سپس گزینه «درخواست رفع فیلتر» را انتخاب کنید.

ban filter

درخواست رفع فیلتر برای سایت‌های داخلی و خارجی در این سامانه از هم تفکیک شده است؛ زیرا برای سایت ایرانی بایستی مدیر آن سایت درخواست را ثبت کرده تا در صورت موافقت، بتواند موارد تخلف را حذف کند.

ban filter1

رفع فیلتر سایت ایرانی

در صورتی که مدیر یک وبسایت داخلی هستید و با تیغ بی رحمانه فیلتر مواجه شدید، می‌توانید فرم درخواست رفع فیلتر را در سامانه ثبت کنید. در این فرم کافی است آدرس وبسایت خود و کد امنیتی را درج کنید.

ban filter2

سپس بایستی نام کاربری و کلمه عبور خود در ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی را وارد کنید.

filter ban6

در مرحله آخر با ثبت درخواست کد رهگیری به شما داده شده که می‌توانید در مراجعات بعدی از آن برای پیگیری درخواست خود استفاده کنید.

پس از ثبت، این درخواست توسط اعضای کارگروه بررسی شده و در صورت موافقت اولیه، به شما اعلام خواهد شد. سپس واحد رفع اثر با ورود به فرآیند، مصادیق مجرمانه را به شما اعلام کرده و بایستی کلیه مصادیق را از وبسایتتان حذف کنید. با تایید این اتفاق، فیلتر سایت شما رفع رخ خواهد داد.

در صورتی که با درخواست‌تان موافقت نشود، بعد از گذشت یک ماه می‌توانید درخواست تجدید نظر را ثبت کنید.

درخواست پایان فیلتر سایت خارجی

چنانچه درخواست رفع فیلتر یک سایت خارجی را دارید، می توانید با اعلام توضیحات و دلایل کافی، درخواست خود را از طریق این درگاه ثبت کرده و کد رهگیری دریافت کنید.

با درج آدرس وبسایت و ثبت کد امنیتی می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید. در صورتی که سایت مورد نظرتان محتوای مجرمانه بسیاری داشته باشد، پیغامی در این زمینه به شما نمایش داده خواهد شد در غیر این صورت به مرحله بعد می‌روید.

filter ban4

در این مرحله بایستی دسته‌بندی دامنه مذکور را از فهرست نمایش داده شده، مشخص کنید. سپس ایمیل خود و توضیحاتتان را درج و گزینه «ثبت درخواست» را بزنید.

ban filter4

در صورتی که پیش از این، بیش از ۳ بار برای اتمام فیلتر سایت مذکور درخواست ثبت شده باشد، دیگر به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد. در غیر این صورت پیغامی مبنی بر ثبت موفقیت آمیز درخواستتان و کد رهگیری آن نمایش داده می‌شود.

ban filter5

با استفاده از این کد رهگیری می‌توانید از جریان رسیدگی به تقاضایتان در کارگروه مطلع شوید.Source link

چگونه Bixby را غیر فعال کنیم؟ آموزش تصویری برای گوشی‌های سامسونگ
گپ‌هال؛ به کارگیری رسانه شخصی خود در برابر اقتدار رسانه‌ای

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

GIF