0
لطفاوارد شویدیاثبت نام کنیدبرای انجام این کار.

هر حوزه و کسب و کاری که با پیشرفتی چشمگیر و دائمی روبرو می‌شود به طور حتم پیشرفت خود را مدیون افراد پشت پرده‌ای است که برای توسعه آن کسب و کار از هیچ کمکی دریغ نکرده‌اند. فضای ارزهای دیجیتال نیز با دست به دست شدن امور مختلف و با کمک انواع ارگان‌ها و افراد از صرافی‌ها گرفته تا برنامه‌نویسان به جایگاه فعلی خود دست یافته است. همه کاربران فضای ارزهای دیجیتال بدون شک با صرافی بایننس که یکی از معروف‌ترین صرافی‌های بازار رمز ارزها است آشنا هستند، اما چانگ پنگ ژائو کسی است که این صرافی را خلق و راه‌اندازی کرد. در این راهنما به طور مفصل در مورد خالق صرافی بایینس توضیح می‌دهیم.

آشنایی با چانگ پنگ ژائو (CZ)

Changpeng Zhao مدیرعامل صرافی بایننس و ثروتمندترین مرد در حوزه ارزهای دیجیتال است که قبل از به دست آوردن ثروت ۳۰ میلیارد دلاری خود در یک پمپ بنزین مشغول به کار بود.

در واقع او موسس و مدیرعامل بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است که براساس آمار به دست آمده از بلومبرگ تا تاریخ ۲۵ اکتبر سال ۲۰۲۲ او سی و سومین فرد ثروتمند در جهان شناخته می‌شود.

این فرد موفق و ثروتمند اغلب با نام اختصاری CZ خوانده می‌شود و یکی از برجسته‌ترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتال و همچنین ثروتمندترین فرد در این صنعت به شمار می‌آید. با شروع رکود در بازار ارزهای دیجیتال، ژائو نیز دچار ضرر و زیان شد.

در حال حاضر ثروت خالص برآورد شده فعلی با اوج ثروت شخصی او فاصله زیادی دارد. در اوایل سال ۲۰۲۲ براساس شاخص‌های برآورد ثروت، دارایی ژائو به ۹۵.۹ میلیارد دلار رسید.

طبق گزارش به دست آمده از سال ۲۰۱۸، علاقه ژائو به ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۳ و هنگامی که اولین بار در مورد بیت کوین اطلاعات کسب کرد، رونمایی شد. حرفه اصلی او در صنعت ارزهای دیجیتال در Blockchain.info رشد کرد.

Changpeng Zhao در حوزه ارزهای دیجیتال چه کارهایی انجام داد؟

چانگ پنگ ژائو بایننس را در سال ۲۰۱۷ تاسیس و آن را به بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال با حجم معاملات بالا تبدیل کرد. طبق آمار به دست آمده از پروتکل، این صرافی حدود ۷۶ میلیارد دلار از حجم معاملات روزانه را انجام می‌دهد.

طبق گزارش بلومبرگ، صرافی بایننس تنها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۰ میلیارد دلار درآمد داشته است. می‌توان گفت براساس گزارشات جمع‌آوری شده، بایننس از ۴ رقیب قدر خود بزرگ‌تر خواهد بود.

به گفته سایت‌های معتبر ژائو تاثیر زیادی بر روی روند بازار ارزهای دیجیتال داشت و بیشتر ثروت چند میلیارد دلاری او از سهام هولدینگ بایننس تامین شده است. توجه داشته باشید نقش ژائو در بازار رمز ارزها به قدری مهم است که ۳۰.۶ میلیارد دلار از سهام او در انواع پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال قرار دارد.

البته این مبالغ تصور کامل و درستی از ثروت او نخواهد بود. در ضمن رمز ارزهایی که به طور مستقیم در اختیار و تحت کنترل او قرار دارند به طور دقیق در آمار دارایی و ثروت او لحاظ نشده‌اند زیرا این مقدار به هیچ وجه در دسترس عموم نخواهد بود.

سخنرانی چانگ پنگ ژائو

در سپتامبر سال ۲۰۲۲ مشخص شد بیشتر دارایی‌های او به بیت کوین و بایننس کوین برمی‌گردد. به دلیل همین ارزش‌ها و موفقیت‌های ژائو در زمینه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ کاربران بایننس به بیش از ۹۰ میلیون کاربر رسید.

چگونگی تاسیس صرافی رمز ارز بایننس

به خاطر داشته باشید، تاسیس شرکت و صرافی بایننس به دور از هر گونه آرامش بود و این شرکت با درگیری‌های جنجالی بسیاری روی کار آمد.

قبل از اینکه چانگ پنگ ژائو به ابداع صرافی بایننس فکر کند، در OKCoin مشغول به کار بود، سپس در سال ۲۰۱۷ این بستر را ترک کرد تا یک صرافی رمز ارز به نام بایننس را راه‌اندازی کند. او توانست در ماه جولای سال ۲۰۱۷ این شرکت را راه‌اندازی کند.

در ادامه پس عرضه اولیه سکه، سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیون دلاری برای این شرکت جمع‌آوری شد. در کمتر از ۸ ماه از تاریخ آوریل سال ۲۰۱۸ چانگ پنگ بایننس را به بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل کرد. تا تاریخ سپتامبر سال ۲۰۱۸، دارایی خالص او ۱.۴ میلیارد دلار محاسبه شد.

فراموش نکنید در سال ۲۰۲۱ بایننس معاملاتی به ارزش بیش از ۹.۵ تریلیون دلار را تسهیل کرد که بیش از دو سوم کل حجم معاملات توسط صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال انجام شد.

با وجود تمام موفقیت‌هایی که Changpeng Zhao برای صرافی بایننس کسب کرد، این صرافی در سال گذشته در کشورهایی همانند هنگ کنگ، ژاپن، ایالات متحده و بریتانیا با نظارت سرسختی مواجه شد.

اصلی‌ترین اقدامات صرافی بایننس

یکی از نوین‌ترین و اصلی‌ترین اقدامات صرافی بایننس، اجباری شدن احراز هویت است که در واقع مانعی بزرگ برای کاربران ایران این حوزه از معاملات محسوب می‌شود. صرافی بایننس به دنبال روش‌هایی برای جلوگیری از پولشویی است از این رو احراز هویت را به یکی از مراحل ضروری تکمیل ثبت‌نام و انجام معاملات تبدیل کرد.

متاسفانه به دلیل جرایم ارزهای دیجیتال، بایننس تصمیم گرفته از این روش احراز هویت استفاده و با پولشویی نیز مبارزه کند. به طور کلی بسیاری از شرکت‌ها و مشتریان دائمی بایننس به فعالیت‌های مجرمانه مشغول بودند. این صرافی سعی دارد با روی کار آوردن احراز هویت مانع از ادامه روند کاری آنها شود.

در نهایت اینکه بایننس با اجباری کردن احراز هویت قصد دارید کلاهبرداری‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال به حداقل برسد. با این کار صرافی بایننس حتی حفاظت و امنیت اطلاعات و سرمایه اصلی کاربران به حداکثر خود می‌رسد.

گذشته از این مراحل احراز هویت بایننس یک خیریه متکی به شبکه بلاکچین خود تاسیس و راه‌اندازی کرده است. با کمک این سیستم افراد خیر حاضر در فضای ارزهای دیجیتال می‌توانند مبلغی از سرمایه رمز ارزی خود را در امور خیریه خرج کنند و از مزیت‌های این خیریه رمز ارزی نهایت بهره را ببرند.

هشت مورد از ویژگی‌های مهم صرافی بایننس

موفقیت‌های چانگ پنگ ژائو در توسعه صرافی بایننس به حدی رسید که قابلیت‌های این صرافی نیز توسعه پیدا کرد. در این بخش قصد دارید ۸ مورد از اصلی‌ترین ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد صرافی بایننس را به طور خلاصه برای شما شرح دهیم:

دریافت پایین‌ترین مبلغ کارمزد

کارمزد دریافتی صرافی بایننس در مقایسه با سایر پلتفرم‌های مشابه کمتر است.

چانگ پنگ ژائو موسس بایننس

عرضه اولیه سکه‌

از آنجایی که بایننس هر توکنی را به عنوان عرضه اولیه خود اعلام می‌کند، در میان کاربران به جایگاه خوبی رسیده و از این نظر محبوبیت خوبی کسب کرده است.

دارای بالاترین حجم معاملات روزانه

با توجه به اینکه صرافی بایننس بزرگ‌ترین صرافی حاضر در بازار ارزهای دیجیتال است، روزانه بیشترین معاملات در همین صرافی انجام می‌شود. در واقع عرضه و تقاضا در صرافی بایننس بسیار زیاد است. کاربران در چندین صدم ثانیه می‌توانند رمز ارزی را خریداری کنند یا آن را به فروش برسانند.

سیستم وام‌دهی

این صرافی شرایطی ایجاد می‌کند تا برخی از کاربران وام‌هایی دریافت کنند. سپس آن را به عنوان پیش پرداخت به صرافی برگردانند اما سودهای حاصل از دوره‌های دریافتی وام را به صورت ماهانه پرداخت کنند.

توانایی پشتیبانی از انواع رمز ارزها

اصلی‌ترین ویژگی و قابلیت این صرافی به پشتیبانی آن از ارزهای دیجیتال مختلف است. براساس آمار به دست آمده صرافی بایننس بیش از ۲۰۰ رمز ارز را تحت پشتیبانی خود دارد. کاربران می‌توانند به معامله این ارزهای دیجیتال مشغول شوند.

توانایی پرداخت پاداش به کاربران

خبر خوب اینکه کاربرانی که در صرافی بایننس رمز ارزی معامله می‌کنند، ممکن است مورد توجه تیم این صرافی قرار بگیرد و به او پاداشی ارائه شود. ناگفته نماند این پاداش‌ها به طور معمول به شکل رمز ارزهای رایگان پرداخت می‌شوند.

دارای سطح امنیتی بالا

با انجام مراحل احراز هویت دو عاملی امنیت دارایی و حساب کاربری افراد توسعه پیدا می‌کند. بنابراین کاربران به هنگام تکمیل ثبت‌نام خود باید مراحل احراز هویت را پشت سر بگذارند.

طراحی یک اپلیکیشن

از آنجایی که صرافی بایننس به راحتی و آسودگی کاربران خود توجه می‌کند، اپلیکیشنی را برای انجام سریع و راحت معاملات تعبیه و طراحی کرده و در اختیار کاربران قرار داده است.

رابطه میان چانگ پنگ ژائو و آینده صرافی بایننس

براساس گفته‌های چانگ پنگ ژائو صرافی بایننس به دلیل غیر متمرکز بودن خود، در آینده وضعیت بهتری خواهد داشت. در ضمن طبق گفته‌های او این صرافی در آینده عملکرد بهتری نسبت به سایر رمز ارزها از خود نشان می‌دهد.

بنابراین بایننس در مقایسه با رقبای خود آینده بهتری دارد. چانگ پنگ ژائو (CZ)اعلام کرد این صرافی طی ۱۰ سال آینده به بهترین موقعیت خود دست پیدا می‌کند. به طوری که تمامی پروتکل‌های متمرکز از رده رقابت با این پلتفرم غیر متمرکز خارج می‌شوند.

البته این امکان وجود دارد که شرایط به شکلی پیش رود این ۲ پروتکل بتوانند در کنار یکدیگر فعالیت خوبی داشته باشند. با توجه به اینکه همچنان افراد بسیاری ترجیح می‌دهند از روش‌های سنتی استفاده کنند، فعالیت موفقیت‌آمیز این صرافی با وجود پروتکل‌های متمرکز حتمی‌تر خواهند بود.

چانگ بر این باور است که زمان زیادی طول می‌کشد تا صرافی‌های متمرکز به طور کامل از دور خارج شوند. اما بایننس همچنان جایگاه خود را حفظ می‌کند.

چانگ پنگ ژائو با تجربه

سخن آخر

در این راهنما سعی کردیم چانگ پنگ ژائو یک مدیر تجاری چینی کانادایی که بنیان‌گذار و مدیر عامل بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، است را به شما معرفی کنیم. همچنین در مورد روی کار آمدن این صرافی بزرگ از سال ۲۰۱۸ توضیح دادیم. گفتیم که ژائو در ابتدا مدیر ارشد فناوری OKCoin بود و سپس به فکر تاسیس و راه‌اندازی صرافی بایننس افتاد.

این فرد موفق و ثروتمند در حوزه ارزهای دیجیتال در استان جیانگ سو چین به دنیا آمد. سپس در اواخر دهه ۱۹۸۰ با خانواده‌اش به ونکوور کانادا نقل مکان کرد. بعد از گذراندن دوران تحصیل و شغل‌های پیش پا افتاده توانست به بزرگ‌ترین موفقیت عمر خود دست پیدا کند.

بهتر است بدانید که در ایران بهترین راه برای معامله ارزهای دیجتال، استفاده از صرافی های داخلی است، تا بتوانید از امنیت دارایی ود مطمئن شوید. یکی از بهترین و مطمئن ترین صرافی های ایرانی، کیوسک است. با ثبت نام در آن و طی کردن فرایند آسان احراز هویت، میتوان به خرید و فروش ارزهای دیجیتال پرداخت.

Source link

معرفی فیلم Spirited | صحنه هایی مملو از رقص و آواز
زنانی که در سایه دیکتاتورها زیستند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

GIF