0
لطفاوارد شویدیاثبت نام کنیدبرای انجام این کار.


«فیل اسپسنر»، مدیرعامل بازی‌های مایکروسافت، آخرین مدیر فنی است که دیدگاه خود نسبت به متاور‌س را ارائه می‌کند. هنگامی که از اسپنسر در کنفرانس WSJ Tech Live درباره مفهوم متاورس سوال شد، او از آن به عنوان «یک بازی ویدیویی ضعیف» یاد کرد.

مارک زاکربرگ، سال گذشته در یک ری‌برند بزرگ، نام شرکت فیسبوک را با توجه به متاورس، به متا تغییر داد. او اعتقاد دارد که متاورس به مکانی تبدیل خواهد شد که نه تنها کاربران می‌توانند با دوستان خود معاشرت کنند، بلکه امکانات جدیدی برای کار با همکاران فراهم می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد رئیس ایکس باکس چندان با جنبه‌های کاری متاور‌س موافق نیست.

او در این کنفرانس گفت:

«سازندگان بازی‌های ویدیویی توانایی شگفت‌انگیزی برای ساختن جهان‌های متقاعدکننده‌ای دارند که می‌خواهیم در آن‌ها وقت بگذارنیم. برای من، ساخت متاورسی که شبیه اتاق جلسات است، به نظرم این جایی نیست که بخواهم بیشتر وقتم را در آن سپری کنم.»

photo 2022 10 27 10 02 05

نظر سایر مدیران درباره متاورس

اسپنسر تنها کسی نبود که در جریان این کنفرانس از ایده متاور‌س انتقاد کرد. «ایوان اشپیگل»، مدیرعامل اسنپ نیز از متاورس به عنوان «زندگی در یک کامپیوتر» یاد کرد و در ادامه گفت:

«آخرین کاری که می‌خواهم پس از پایان یک روز کاری طولانی و بازگشت به خانه انجام دهم، زندگی در کامپیوتر است.»

«گرگ جوسویاک»، مدیر ارشد اپل نیز گفت که هرگز از کلمه «متاو‌رس» استفاده نخواهم کرد. «باب چاپک»، مدیرعامل دیزنی نیز اعلام کرد که آن‌ها تمایلی به استفاده از کلمه متاورس ندارند، زیرا برای آن‌ها، این یک اصطلاح بزرگ و گسترده است و داستان سرایی نسل بعدی محسوب می‌شود.

با این حال، اسپنسر علیرغم اعلام چنین نظراتی، احساس می‌کند که مفهوم متاورس در آینده تغییر خواهد کرد. هرچند او اشاره کرده بود که متاو‌رس مانند یک بازی ویدیویی بد است، اما احساس می‌کند که با گذشت زمان، بیشتر شبیه بازی‌های ویدیویی خواهد شد تا مدل‌های امروزی که از متا‌ورس وجود دارد.Source link

فلسفه طراحی یوبی‌سافت چه تاثیری روی صنعت بازی گذاشت؟
کرونا خفیف نیز می‌تواند خطر لخته شدن خون را افزایش دهد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

GIF